Menopauza tycie

Menopauza a tycieW okresie przekwitania ogromna ilość kobiet zauważa zmianę swojej sylwetki. Czymś naturalnym w tym czasie staje się odnotowywanie wzrostu masy ciała, w tym generalnie zwiększenie ilości tłuszczu – zwłaszcza w obrębie biustu, brzucha i pośladków.

            Skłonność do tycia jest uwarunkowana hormonalnie i tylko naprawdę silna wola oraz zdrowy tryb życia pozwala przed nią się ochronić. Nie jest bowiem regułą, że menopauza musi prowadzić do magazynowania nadmiernych kilogramów. Trzeba jednak wiedzieć, że wraz z wiekiem przemiana materii jest coraz gorsza, układ pokarmowy pracuje wolniej, jest bardziej leniwy. Łatwiej doprowadzić do różnego typu nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Dużo częściej cierpi się na niestrawność, wzdęcia, odczuwa się ból wątroby. Większość dostarczanych kalorii zamiast trafić do mięśni i zostać tam rozłożonych, zostaje magazynowana w tkance tłuszczowej.

            Jak utrzymać ładną figurę, mimo upływu lat? Przede wszystkim przyda się odrobina zdrowego rozsądku i zaakceptowanie faktu, że wraz z wiekiem ciało zmienia swój wygląd. W wieku pięćdziesięciu lat nie będzie ono podobne do ciała dwudziestolatki. Wystarczy jednak wyznaczyć realistyczne oczekiwania, dbać o swoje samopoczucie poprzez zdrowe odżywianie się, uprawianie sportu, by wyglądać zgrabnie, mimo upływu lat. Ponadto wspomaganie się naturalnymi metodami ograniczania przykrych symptomów menopauzy pozwala zminimalizować chęć podjadania i poprawiania sobie humoru przy pomocy niezdrowego jedzenia, w tym słodyczy.